MERSİN AKDENİZ KLİMA SERVİSİ 0535 2696567

  • Klimanızın performansı açısından, her yıl sıcakların başlamasından evvel klimanızın temizlik ve bakımını yaptırmalısınız. Soğutma gazı en az 6 ayda bir kontrol edilmeli, klima bakımı ve kontrolü yetkili serviste yaptırılmalı, gaz yenilenmesinde önce kullanılan gaz kullanılmaya devam edilmeli, uyumsuz gaz kullanılmamalıdır.

mersin-klima-temizligi

Klimanızın sağlıklı çalışması için, yaz kış ayda 1 defa ve en az 10-15 dk klima çalıştırılmalıdır. Çünkü kış mevsimi boyunca unutulan klima, yaz geldiğinde en çok ihtiyaç duyulan kullanım araçlarından bir tanesi haline gelmektedir.

Klimadan gelen soğuk havanın, doğrudan temas etmemesi için hava kanallarının tavana veya tabana verilmesine dikkat etmek gerekmektedir.

Klima sisteminin verimli çalışabilmesi için yılda normal olarak üç kez kontrol edilmesini öneriyoruz. Tabi ki ne kadarda bunu önemsemesek de hiç olmazsa yılda bir kere kullanmadan önce kontrol edilmesinde fayda vardır.

Klima tamiri ve montajı konusunda mersin klima servisleri arasında rakip tanımayan Harmanlı Klima Servisi, 7/24 çalışma saati ve en uygun fiyat garantisi ile tüm Mersin halkına klima servisi hizmeti vermektedir.

Ayrıntılı bilgi için bizimle iletişime geçebilirsiniz.